« خداوند زیباست و زیبایی را دوست دارد »

خداوند جهان هستی را با نهایت زیبایی خلق کرد و علاقه و نیاز به زیبایی را در فطرت انسان قرار داد. از گذشته های دور تاکنون در سرزمین های مختلف و در میان اقوام و جوامع ، استفاده لوازم آرایشی با منشاء مواد طبیعی و گیاهی مرسوم بوده است . با افزایش جمعیت و به دنبال آن افزایش نیاز و تقاضا و همچنین پیشرفت علم شیمی ، بشر در فکر تولید محصولات آرایشی با منشاء مواد شیمیایی و سنتزی افتاد .

در ابتدا تنها هدف تولید ، پاسخگویی به نیاز جامعه و تولید انبوه بود و کمتر به سلامت و ایمنی محصولات توجه می شد با رشد علم  در زمینه پزشکی و به دنبال پیدایش و افزایش بیماری ها در جوامع مصرف کننده ، سلامتی محصولات نیز کم کم مورد بحث و توجه قرار گرفت . اکنون بر کسی پوشیده نیست که استفاده از محصولات آرایشی شیمیایی علی رغم ظاهر زیبایی که به مصرف کننده هدیه میدهد عوارض سوء بسیاری نیز به دنبال دارد که این عوارض گاه مقطعی و گاه تا پایان عمر دامنگیر آن شخص می باشد .

این موضوع دانشمندان و محققان را در سراسر جهان بر آن داشت تا دست نیاز به سوی طبیعت دراز کرده و از سفره بیکران نعمات الهی توشه ای بردارند . به تدریج استفاده از محصولات گیاهی در جوامع ، ارزش صد چندان پیدا کرد به طوریکه اکنون در کشورهای پیشرفته و توسعه یافته محصولات گیاهی نسبت به محصولات شیمایی قیمت و ارزش بیشتری دارند و مورد توجه و تقاضای بیشتری دارد .

صنایع آرایشی گیاهی ابریشم با نیت تولید محصولات آرایشی ۱۰۰% گیاهی و ارگانیک تاسیس و راه اندازی شده است .  شرکت ابریشم به لطف خدا و با تکیه بر علم و تجربه و دانش محققان و متخصصان ، موفق به تولید محصولات آرایشی و مراقبتی ۱۰۰% گیاهی و ارگانیک شده است . محصولات شرکت ابریشم با مجوز و تحت نظارت معاونت غذا و دارو و سازمان ملی استاندارد و بر مبنای سیستم مدیریت کیفیت ۲۰۱۵:iso 9001  و GMP از شرکت  SGS سوئیس ، تولید و به بازار عرضه میگردد . صداقت و تلاش مجموعه ابریشم برای تولید محصول سالم و با کیفیت همچنین استفاده از تجهیزات پیشرفته در تولید و آزمایشگاه ، موفق به دریافت تندیس واحد برتر معاونت غذا و دارو در سال ۱۳۹۵ و ۱۳۹۷ و  کارآفرین برتر در سال ۱۳۹۶ گردید . ابریشم به خود  میبالد که در مسیر تولید و توسعه محصولات سلامت محور گام بر میدارد .